Український радіоспортсмен ,в загальній масі своїй, бідний. Це значить лише те , що ми повинні якось викручуватись з тією апаратурою і антенним господарством, що дуже часто збираємо і налаштовуємо своїми руками. Малий відсоток радіоспортсменів-українців може придбати за власні кошти апаратуру і різноманітні антени. Просто катастрофічно не вистачить грошей, а вартість обладнання для радіоспорту дуже і дуже висока.
Тому, я, як представник такого бідного аматора, не виключення. Апаратів у мене для роботи є 3: саморобні UA1FA, SW2011RDX та заводський ICOM-746.
При виборі антен для своєї радіостації, я виходив з того, що , матеріали для виготовлення повинні бути доступні, для щогл повинні використовуватись прості металеві водопровідні труби, По можливості антени повинні працювати і на інших діапазонах. Основний критерій випромінювання сигналу під низькими кутами до горизонту та легкість узгодження антен з кабелем живлення. В ефірі я з 1978 року (під індивідуальним позивним з 1982). Тому вже використовував різні прості антени: діполь, американка VS1AA , T2FD, GP різних модифікацій, дельти різних модифікацій і т.п.
Для діапазона 3,5 МГЦ була вибрана антена ГОРИЗОНТАЛЬНА ДЕЛЬТА з периметром близько 84 метри. Вийшла не дельта, а вийшов пятикутник. Використовується 5 щогл висотою 5,5 метри, що нарощені дюралевими трубками до висоти близько 8 метрів. Кабель живлення я використовую простий «Одесакабель» з хорошою центральною мідною жилою і мідним плетенням. Включено кабель 75 ом без будь-яких трансформаторів, а напряму в полотно. Довжина кабеля близько 7 метрів. КСВ і резонансна частота вийшли у мене на початку телеграфного діапазону 3,525 мгц з КСВ 1,1. Для налаштування використовував антенний аналізатор MFJ-269. Ця антена працює на всіх діапазонах в інтервалі 3,5-28 мгц. Особливо добре працює на 10 мгц, 18 мгц та 24 мгц (3,5,7 лямбди). Так що рекомендую. Цифровими видами я на цю антену працював на 80 м. з Японією, Австралією, Океанією, Латинською Америкою, Карибами та іншими DX.
Але краще за ГОРИЗОНТАЛЬНУ ДЕЛЬТУ працює . . . . .
.