Тема: Всесвітній день радіоаматора (World Amateur Radio Day)
ДОРОГІ ДРУЗІ РАДІОАМАТОРИ!
18 квітня велика спільнота ентузіастів-радіоаматорів у всьому світі відзначає своє «професійне» свято Всесвітній день радіоаматора (World Amateur Radio Day). Громадська організація «Рівненське обласне відділення Ліги радіоаматорів України» вітає радіоаматорів зі святом! Бажає гарного радіоаматорського настрою, творчої наснаги, безперешкодного ефіру, дальніх радіозв’язків, рідких DX, міцних антен та надійної роботи радіоаматорських передавачів, 73! Керівництво ГО «РОВ ЛРУ»
Громадська організація «Рівненське обласне відділення Ліги радіоаматорів України» спільно з громадської організацією Радіоаматори Рівненщини запрошує всіх бажаючих на традиційний Хамфест «Суренж-2021», який відбудеться з 22 по 23 травня 2021 року
Зустріч буде організована на території дитячого санаторно-оздоровчого центру «Електронік-Рівне», який розташований на березі мальовничої річки Горинь в Рівненській області, будівлі якого оточені зеленню, різноманітними деревами, кущами і прекрасними клумбами. Проведення Хамфесту буде відрізнятися спокоєм, близькістю до природи, тишею і гармонією. Помірний клімат зони лісостепу і мішаних лісів також сприятиме поліпшенню самопочуття всім радіоаматорам, які прибудуть. На протязі всього Хамфесту буде розгорнуто два КХ та УКХ робочих місця. Є бажання провести радіо-ярмарку, для цього прохання, привести з собою експонати, радіодеталі, радіоаматорську літературу, QSL-карточки, сувеніри та інше. Також заплановано проведення різноманітних радіоаматорських конкурсів та змагань. Всіх чекає. . . . . .
Тема: Радіоматорський науково-практичний фестиваль «Суренж 2021»
15-16 травня 2021 року Відокремлений підрозділ Громадської Спілки Всеукраїнська Радіоаматорська Ліга в Рівненській області проводить радіоматорський науково-практичний фестиваль «Суренж 2021».
Місце проведення: Рівненська обл., Рівненський р-н, КП ДСОК «Електронік-Рівне» (поряд з с.Олександрія).
Статус: учасники — радіоаматори з Рівненщини та радіоаматори інших областей України, іноземні учасники.
Доїзд: з Рівне — їхати маршруткою на Олександрію або Волошки ( в Рівне з автовокзалу «Чайка», по вул. Гагаріна-трол. 7, маршрутки на «Північний»), своїм авто їхати на Олександрію, перед Олександрією повернути наліво в ліс до ДСОК «Електронік-Рівне» 700 метрів. Можна добиратися з Рівного на велосипедах.
Умови: Для участі у фестивалі на території . . . . . .
Українська Антарктида 25 років! До 25 річниці початку роботи в Антарктиді української антарктичної станції Академік Вернадський в радіоефірі з 01 лютого по 01 березня 2021 року буде працювати спеціальний позивний сигнал EM25VER. Даний позивний сигнал працюватиме в рамках Указу Президента України Про святкування 25 річного Ювілею станції на всеукраїнському та міжнародному рівні та ініційований Національним Антарктичним Науковим Центром України. Ведучі оператори спеціального позивного полярні радисти, учасники зимівок на станції Вернадський- Роман Братчик UT7UA з Києва та Павло Тарасович UT1KY з Рівного. За проведений радіозвязок буде видаватися спеціальний . . . . . .
Тема: Рівненчанин виборює бронзу в чемпіонаті України і стає «Майстром спорту України».
23 січня 2021 року відбувся чемпіонат України на коротких хвилях телеграфом. З рівненських радіостанцій звучали 3 позивні: UR4KWO (колективна станція ВП ГО ЛРУ в Рівненській області, Гощанський район, оператори Федчук Микола (UR3KK) та Віталій Зощук (UR5KCP)), UT1KT (Єфіменко Юрій, м.Рівне), UX0KR (Сидоров Володимир, м.Рівне). Всі вони виступали в різних залікових підгрупах.
Найкраще виступив КМСУ Сидоров Володимир (UX0KR). Він зайняв 3 призове місце в підгрупі «Один оператор- діапазон 80 метрів» з 51 учасника і виконав норматив «Майстер спорту України». Вітаємо!
Сидоров Володимир Володимирович є заступником голови ВП ГО ЛРУ в Рівненській області, членом Ради ГО ЛРУ, суддею з радіоспорту 2 категорії. Він активний учасник багатьох змагань на КХ та УКХ, член колективів та учасник експедицій EM5K, UT7KZZ, EN0KRI.
Диплом „Леся Українка“ заснований Лігою радіоаматорів Волині до 150 років від дня народження Лесі Українки.
Для отримання диплому необхідно протягом 2021 року набрати 150 балів: за QSO/SWL з EM150PLU, EN150PLU, EO150PLU нараховується 30 балів, за QSO/SWL з всіма іншими радіоаматорами Волині (список . . . . . .
Перший найкращий результат у світі дівочої команди радіоклубу Рівне ДХ Клуб UT1KWA ( радіогурток РМАНУМ) у міжнародних польських радіозмаганнях SP DX Contest 2019!
Український радіоспортсмен ,в загальній масі своїй, бідний. Це значить лише те , що ми повинні якось викручуватись з тією апаратурою і антенним господарством, що дуже часто збираємо і налаштовуємо своїми руками. Малий відсоток радіоспортсменів-українців може придбати за власні кошти апаратуру і різноманітні антени. Просто катастрофічно не вистачить грошей, а вартість обладнання для радіоспорту дуже і дуже висока.
Тому, я, як представник такого бідного аматора, не виключення. Апаратів у мене для роботи є 3: саморобні UA1FA, SW2011RDX та заводський ICOM-746.
При виборі антен для своєї радіостації, я виходив з того, що , матеріали для виготовлення повинні бути доступні, для щогл повинні використовуватись прості металеві водопровідні труби, По можливості антени повинні працювати і на інших діапазонах. Основний критерій випромінювання сигналу під низькими кутами до горизонту та легкість узгодження антен з кабелем живлення. В ефірі я з 1978 року (під індивідуальним позивним з 1982). Тому вже використовував різні прості антени: діполь, американка VS1AA , T2FD, GP різних модифікацій, дельти різних модифікацій і т.п.
Для діапазона 3,5 МГЦ була вибрана антена ГОРИЗОНТАЛЬНА ДЕЛЬТА з периметром близько 84 метри. Вийшла не дельта, а вийшов пятикутник. Використовується 5 щогл висотою 5,5 метри, що нарощені дюралевими трубками до висоти близько 8 метрів. Кабель живлення я використовую простий «Одесакабель» з хорошою центральною мідною жилою і мідним плетенням. Включено кабель 75 ом без будь-яких трансформаторів, а напряму в полотно. Довжина кабеля близько 7 метрів. КСВ і резонансна частота вийшли у мене на початку телеграфного діапазону 3,525 мгц з КСВ 1,1. Для налаштування використовував антенний аналізатор MFJ-269. Ця антена працює на всіх діапазонах в інтервалі 3,5-28 мгц. Особливо добре працює на 10 мгц, 18 мгц та 24 мгц (3,5,7 лямбди). Так що рекомендую. Цифровими видами я на цю антену працював на 80 м. з Японією, Австралією, Океанією, Латинською Америкою, Карибами та іншими DX.
Але краще за ГОРИЗОНТАЛЬНУ ДЕЛЬТУ працює . . . . . .
Усі матреріали взяті з відкритих джерел, або прислані відвідувачами.
Матеріали використовуються виключно в некомерційних цілях.
При використанні матеріалів з сайту, гіперпосилання обов'язкове !!!